Rent A Car Şartları

Kiralama Şekli

En az 24 saat kiralama yapabilirsiniz. Daha düşük zamanlı kiralamalar için 24 saatlik kiralama ücreti uygulanır. Kiralama ücretine yağ-bakım giderleri, limitsiz km kullanımı, 3. şahıslara karşı sigorta garantisi, kdv uygunalanan fiyatlardan hariçtir.

Sürücü Belgesi ve Kiralama Yaşı

Öncelikle 21 yaşından güç almış olmanız gerekmektedir, ayrıca en az 1 senelik geçerli bir ehliyetiniz olması gerekmektedir. Bu şartlara uyan kişiler A,B,C,D grubunda yer alan otomobil modellerini kiralama yapabilirler. Minimun 2 yıllık ehliyete sahip ve 23 yaş üstü olan kişiler ise E,F,G,H grubunda yer alan modelleri kiralayabilirler.

Ek Sürücüler

Firmamızdan kiralama yaptığınızda aldığınız otomobili normal şartlarda sadece sizin kullanmanız gerekmektedir. Sizin dışınızda otomobili kullanmak isteyen kişinin sürücü belgesini getirerek, günlük 10 TL gibi bir ücret ile kira sözleşmesi üzerinde gösterilir ve ek sürücü otomobili kullanabilir.

Teslim Alma ve Bırakma

Araçları bulunduğu şehirlerdeki havaalanlarından teslim alma ve teslim etme, 4 gün ve üzeri kiralamalarda ücretsizdir. 3 gün ve altındaki kiralamalarda ofislerin havaalanına mesafesine göre ücret uygulanır.Ayrıca ofislerimiz haricinde , teslim alma veya bırakma için özel bir yer istenirse de mesafeye göre fiyatlandırılır.

Teslim Gecikmeleri

Araçların geriye tesliminde 3 saate kadar olan gecikmelerde her saat için kira bedelinin 1/3'ü, 3 saati aşan gecikmelerde ise 1 günlük kira bedeli uygulanır.

Tek Yönlü Kiralamalar

Kiralanan aracın başka bir yerde teslim edilmek istenmesi halinde tek yön ücret uygulanır. Tek yön ücreti aracın bırakılacağı mesafeye göre değişir.

Ödeme Şekli

Kiralanan aracın toplam tutarı sözleşmenin başlangıcında nakit veya kredi kartı ile tahsil edilir. Türkiye'de geçerli Visa,Master Card, Amerikan Express, kredi kartları ile ödeme yapılabilir.

Sigortalar

Araçlarda hasar meydana gelmesi durumunda, sigortanın geçerli olması için, sürücünün uyuşturucu etkisi altında veya alkollü olmaması, aracı yasal hız sınırları üzerinde kullanmaması, kaza esnasında aracı kaza yerinden hareket ettirmeden polis trafik zaptını ve alkol muayene raporunu tanzim ettirmesi gerekmektedir.Ayrıca kaza raporunda ,aracı kiralayanın %100 kusurlu olması durumunda sigorta geçerli olmaz. Araç ruhsatının ya da araç anahtarının kaybedilmesi sigorta kapsamına girmez,kiralayan masrafı ödemekle yükümlüdür.

Trafik Cezaları

Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi cezalar aracı kiralayana aittir. Kiralama başlangıç tarihi ve saati ile kesin dönüş tarihi ve saati arasında araç plaka ve ruhsatına kayıt edilen tüm trafik cezaları, otopark ücretleri ve ücretli geçişleri kiralayan ödemekle yükümlüdür.