Otomatik ve Manuel Şanzıman Nedir?

Otomatik Şanzıman : Kalkış ve Kavrama süreçlerini , aktarma oranlarının seçilmesini, vitese geçilmesini tamamıyla kendi kendine yapan sistemlerdir. Aracın hızını, gaz kelebeği pozisyonuna , yol ve yük şartlarına bağlı olarak viteslerin otomatik değiştirmelerine imkan veren sistemlerdir. Otomatik Şanzıman sayesinde sürücü vites arttırıp ve azaltmasına gerek kalmadan tamamıyla aracın hareket etmesi için araba kendi kendine yapacaktır. Kullanımı çok kolay olan bu sistem sekiz sürüş kademesi sunan bir planet dişli seti ve ayrıca hidrolik ya da elektronik/hidrolik kontrol ünitesi yer alır. Sistemin işleyebilmesi için şanzımanın içindeki parçaların oldukça uyumlu çalışması gerekmektedir.

Balance Rent a car Filosunda Son model otomatik şanzımanlı araçlar ile siz değerli müşterilerini beklemektedir.

Manuel Şanzıman :Bu yapıda debriyaj, fren ve gaz pedalının bulunduğu vites geçişlerinde debriyajın etkin olduğu bir sistemdir . Vites geçişlerinde önce debriyaja basılması gerekir ve vites dişlerini ayırmak gerekir. Başka bir anlatım ile debriyaja basılı iken uygun olan vites seçilir ve gayet hafif bir şekilde debriyaj bırakılır. Manuel şanzımanı kullanan araç sahiplerinde ilk tecrübeleri sırasında zorlanmalarının sebebi debriyajın kavrama noktasıdır. Bu noktaya alışana kadar çok pratikler yapılması gerekebilir ve pratikler sonucu seri kalkışlar yapılabilir. Bu Şanzıman türünde 4 ileri , 5 ileri , 6 ileri ve 7 ileri vitesli şanzımanlar günümüzde görülebilmektedir.

Balance Rent a car Sürüş keyfini düz vites ile alan müşterilerini düşünerek tamamıyla konforlu ve sorunsuz çalışan araç filosuyla sizlere hizmet vermektedir.

Beylikdüzü'nün en iyi lüks oto kiralama firması Balance, sizlere hizmet vermekten gurur duyar.

Lüks otomobil filomuzu görmek için tıklayınız!

Lüks oto kiralama hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için ve rezervasyon işlemleri için hemen bizi arayabilirsiniz
0212 871 49 06
0533 748 94 57
Taglar:

rent a car, oto kiralama, araç kiralama, otomatik şanzıman, manuel şanzıman, şanzıman, manuel,otomatik