Benzinli ve Dizel Motor Nedir?

Dünyada en çok kullanılan motor tipidir, Verim olarak %20 ‘yi aşmasa da halen kullanılır. Tarihçesi 1876 yılında Alman Nikolaus Otto tarafından bulunmuş olan benzinli motor ilk dönemlerinde %3-5 lik bir verim sağlarken günümüzde ise modern sportif benzinli araçlarda %20 dolaylarına kadar çıkarılmıştır. Bir arkadan itişli otomobil için %10’u aktarma organlarına, %5’i piston ataletine , %5 lik kısmını sürtünmeye harcar ve %60 ınıda ısı olarak tamamen dışarıya atarak boşa harcar.

Balance Rent a car sizlere en son model benzin tipli motorlar ile hizmet vermektedir.

Dizel tipli motorlar yüksek verim ve güç gerektiren araçlarda kullanılan motorlardır. Dizel yakıtlar daha ucuz olduğundan genellikle en çok tercih edilen Araçlar Dizel Motor tiplerine sahip oluyorlar. Ülkemizde son 10 yılda dizel motorlu araçların kullanımı son derece artmış rakamlar yüzde 400 oranında bir istatistik mevcuttur. Dizel Motor, Alman mühendis Rudolf Diesel tarafından 1892 yılında icat edildi. Dizel motorların çeşitleri sırasıyla Turbo Beslemeli (TDI), Common Rail sistemi kullanan (CDTI) , Yüksek basınçla çalışan (HDI) . Rudolf diesel ilk tasarladığı kömürle çalışan motorun etrafa çok zarar vermesiyle sırasıyla yakıtları değişerek Dizel motoru elde etmiş ve 1900 yılında düzenlenen uluslararası bir fuarda tanıtımını yaptı.

Balance Rent a car Filosunda Her segmentten Dizel motorlu araçlara sahip.

Beylikdüzü'nün en iyi lüks oto kiralama firması Balance, sizlere hizmet vermekten gurur duyar.

Lüks otomobil filomuzu görmek için tıklayınız!

Lüks oto kiralama hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için ve rezervasyon işlemleri için hemen bizi arayabilirsiniz
0212 871 49 06
0533 748 94 57
Taglar:

rent a car, oto kiralama, araç kiralama, benzinli motor, benzin, motor, dizel, dizel motor